hnízdečko pro miminko

Kde pořídit hnízdečko pro miminko a jak ho vybrat?

Benefity hnízdečka pro miminka

Hnízdečko si vaše děti zamilují díky stísněnému prostoru. Právě kvůli tomu v něm totiž zažívají stejný pocit obklopení jako v průběhu těhotenství. Během narození tuto stísněnost, která v něm evokuje bezpečí, ztrácí. Z toho důvodu se miminka po narození balí do zavinovaček, která jim alespoň trochu navrátí pocit stísněnosti. A právě dětské hnízdečko tento pocit umocňuje ještě víc. Jelikož hnízdečko není příliš prostorné, zažívá děťátko stejné stísnění, jako mělo v průběhu těhotenství, a tak se cítí maximálně komfortně. 

V hnízdečku jsou děti klidnější, cítí se bezpečně, lépe se jim usíná a celkově jsou ve větší psychické pohodě. To se nepochybně odráží i na jejich fyzickém zdraví. 

Kam hnízdečko umístit? 

Hnízdečko má široké spektrum využití. Můžete ho dát do postýlky, na zem, do kočárku i na pohovku. Na noc bývají hnízdečka umisťována do manželské postele, kde ho ocení nejen miminka během spánku, ale rády jsou za něj i maminky v průběhu nočního kojení. Jedná se o kvalitní alternativu dětské postýlky pro miminko bezprostředně po narození.

Dále je hnízdečko skvělým parťákem při cestování. Využít ho lze na dovolené u moře i během víkendu u prarodičů. Děťátko má díky hnízdečku vlastní a již známý prostor na odpočinek i na ničím nerušený spánek. V neznámém prostředí se miminko nemusí cítit zcela příjemně. Může být vystresované či plačtivé. Hnízdečko tomu dokáže skvěle zabránit a poskytnout dítěti pocit jistoty. 

Mimoto jsou hnízdečka vhodná i jako tepelná ochrana dětského organismu v chladných dnech. Během zimy ho proto neváhejte vozit i v kočárku. 

Jak vybrat dětské hnízdečko?

Hnízdečko pro miminka je možné zakoupit v různých velikostech. Ty jsou navrženy speciálně pro potřeby dítěte konkrétního věku. Ačkoliv kdysi byla hnízdečka vyráběna jen pro novorozená miminka, kvůli vysoké poptávce a zájmu se již hnízdečka vyrábějí i pro větší děti. 

Aby mohl být pro děti spánek a odpočinek v hnízdečku co nejvíce příjemný a byl prospěšný i po zdravotní stránce, lze mimo jiné zakoupit i hnízdečka s integrovanou matrací. Nejvíce populární jsou hnízdečka vyrobená z prodyšných materiálů, jako je například měkounká bavlna. 

Hnízdečkům pro děti výrobci věnují maximální pozornost a neustále dochází k jejich inovacím, aby se miminkům vždy dostalo jenom to nejlepší. 

  • Velikost – hnízdečko lze pořídit v mnoha rozměrech – XS, S, M, L, XL a XXL. Nejmenší hnízdečka bývají dlouhá cca 60 až 70 cm a jsou vhodná pro miminka do zhruba 6 měsíců věku. Pro větší miminka doporučujeme hnízdečka dlouhá 70 až 80 cm. Ta jsou určena dětem do 1 roku. Větší hnízdečka jsou ideální pro batolata (od 1 do 3 let). Vždy samozřejmě záleží na velikosti daného dítěte. 
  • Design – kromě velikosti přemýšlejte i o výběru designu. V první řadě je nutné se řídit materiálem, až pak vybírat barvu a motivy. Zatímco pro chlapečky rodiče upřednostňují modrá hnízdečka, pro holčičky zpravidla pořizují růžové modely. Velice populární jsou v poslední době také hnědá, béžové či šedá hnízdečka. Konkrétní design vždy vybírejte dle svého vkusu a preferencí. 

Dětské hnízdečko lze mimo jiné pořídit také v obchodě JUKKI. JUKKI je výrobce prodávající vlastní produkty, které se vyznačují maximální kvalitou za příznivé ceny. Jedná se o oblíbenou značku, která je tu pro všechny milující rodiče a snaží se jim usnadnit jejich každodenní péči o jejich ratolesti. Ne nadarmo jsou produkty JUKKI rodiči označovány jako bezpečné, pohodlné a kvalitní.

Pokud zvažujete pořízení hnízdečka pro děti, určitě by vám neměla nabídka JUKKI uniknout!


Vydáno

V pohádce je: