Dívčí a chlapecké postele se zásuvkou – je to dobrý nápad?

Vkusné a ergonomické uspořádání dětského pokoje je pro mnoho rodičů velkou výzvou. Obvykle věnují zvláštní pozornost výběru správné postele. V poslední době jsou velmi oblíbené postele pro dívky a chlapce s výsuvnými zásuvkami. Podívejte se na výhody tohoto řešení.

Dětské postele se zásuvkou – estetika a funkčnost v jednom

Proč zákazníci tak rádi kupují dětské postele s připojenou zásuvkou? Přispívá k tomu řada faktorů. Mezi nejdůležitější z nich patří:

  • Atraktivní design – internetové obchody, jako je Dobre Sny, nabízejí dětskou postel pro chlapce a dětskou postel pro dívku v různých tvarech a barvách;
  • multifunkční – vybrané modely s připojenou zásuvkou jsou nejen estetické, ale také pohodlné při používání;
  • Úspora místa – dětské postele se zásuvkami jsou vhodné zejména do pokojů s omezeným prostorem. Poskytují uživateli pokoje další úložný prostor pro oblečení, hračky a různé drobnosti;
  • trvanlivost a kvalita – nábytek nabízený renomovanými výrobci se vyznačuje trvanlivostí a pevností zpracování – to znamená, že může dětem úspěšně sloužit několik let.

Především lidé, kteří chtějí vytvořit funkční a uživatelsky přívětivý prostor pro učení, hraní a odpočinek, volí do dětského pokoje postele se zásuvkami.

Ideální pro kojence, batolata a dospívající.

Jednou z nejvýznamnějších výhod rozkládacích postýlek je jejich všestranné využití. Správně vybavený nábytek lze s úspěchem použít v pokojích kojenců, starších dětí i dospívajících. 

V případě několikaměsíčních batolat rodiče obvykle používají zásuvky k ukládání lůžkovin, oblečení a také plenek. V pokojích batolat se výsuvy obvykle používají k uložení hraček, ručníků, povlaků na polštáře a také bot a zimních bund. Funkčnost tohoto řešení oceňují také mladí lidé, kteří zásuvky připevněné k postelím využívají například k ukládání knih nebo sportovního vybavení.

Kdy se vyplatí investovat do dětské postele se zásuvkou?

Postel se zásuvkou je ideální pro pokoje různých dispozic a velikostí. Tento typ nábytku se používá především v místnostech zařízených v minimalistickém stylu, protože je vynikající alternativou ke klasickým skříním a komodám. Modely se zásuvkou se také obvykle umisťují do malých místností. V tomto případě je však důležité zajistit dostatečný prostor, aby bylo možné zásuvku v případě potřeby vytáhnout.

Jak vybrat postel pro dívku a postel pro chlapce?

Při výběru dětských postýlek se zásuvkou do dětského pokoje je třeba vzít v úvahu různé aspekty. Jedním z nich je pohlaví batolete, ale obchody jako Good Dreams naštěstí nemají nouzi o univerzální modely. Koupě nábytku určeného pro malého mládence nebo slečnu se obvykle ukáže jako vynikající investice.

Dětská postel pro dívky se obvykle vyznačuje lehkou konstrukcí a jemným tvarem. Barevné provedení tohoto typu modelu se obvykle udržuje v béžových, pastelových a růžových barvách. Naproti tomu dětská postel pro chlapce se vzhledem k vyšší výšce a větší hmotnosti dětí mužského pohlaví musí vyznačovat robustnější a stabilnější konstrukcí. Základním prvkem tohoto typu nábytku je pevný rám, nejlépe ze dřeva. Chlapecké postele jsou obvykle lakovány hnědou nebo modrou barvou.

Dětská postel se zásuvkou – bezpečnost při používání je zásadní

Při nákupu dětských postýlek je třeba věnovat velkou pozornost také otázkám bezpečnosti. Zejména se doporučuje, aby tento typ nábytku:

  • byly bez hran – nahrazení ostrých hran hladkými, zaoblenými povrchy minimalizuje riziko poranění a pořezání během spánku nebo odpočinku;
  • se vyznačují nízkým profilem – za těchto okolností je riziko pádu batolete z větší výšky vyloučeno;
  • mít nainstalované bezpečnostní zábradlí – to je důležité zejména u nábytku určeného pro menší děti. V závislosti na individuálních potřebách a preferencích rodičů můžete vybírat dětské postele pro chlapce a dětské postele pro dívky s pevným, odnímatelným nebo nastavitelným zábradlím.

Při rozhodování o koupi jsou samozřejmě důležité i rozměry daného nábytku. Vzhledem k tomu, že několikaleté děti rostou velmi rychle, je dobré pořídit větší model, který může dítěti sloužit delší dobu.

Dětské postýlky se zásuvkou obvykle slouží jako šatní skříně a komody, takže rodiče batolat nemusí kupovat další nábytek. Z tohoto důvodu je jejich nákup pro většinu lidí vynikající investicí.


Vydáno

V pohádce je: