Momotaro, Chlapec z Broskve

Momotaro – chlapec z broskve

Dávno, v jedné malé vesnici v Japonsku, žil starý muž a jeho žena. Byli laskaví, ale cítili se osaměle, protože neměli děti. Starý muž pracoval každý den v horách, kde sekával dřevo, zatímco jeho žena pracovala doma nebo prala prádlo u řeky.

Jednoho dne, když stará žena prala prádlo v řece, spatřila něco neobvyklého plujícího po proudu. Byla to obrovská broskev! Byla tak velká a krásná, že nemohla odolat a vzala ji domů. Když se starý muž vrátil, byl překvapený. Rozhodli se broskev otevřít a pochutnat si na ní.

Když broskev rozkrojili, objevil se v ní malý chlapec. Byl živý a zdravý a usmíval se na ně. Chlapec jim řekl, že byl poslán z nebes, aby jim přinesl radost a štěstí. Starý pár byl nadšený a pojmenoval ho Momotaro, což znamená Chlapec z Broskve.

Momotaro rychle rostl a stal se z něj silný a odvážný mladík. Byl milován všemi ve vesnici pro svou laskavost a sílu. Jednoho dne uslyšel o zlých démonech, kteří trápili nedaleké vesnice a ukradli jejich poklady a jídlo. Momotaro se rozhodl, že půjde a porazí tyto démony.

Jeho adoptivní rodiče mu připravili jídlo pro cestu, včetně kibi-dango (sladkých koláčků z prosové mouky), které měly magické vlastnosti. S balíčkem jídla a pevným rozhodnutím v srdci Momotaro vyrazil na cestu.

Na své cestě potkal psa, který se ho zeptal, kam jde. Když se dozvěděl o jeho cíli, pes se rozhodl přidat k Momotarovi výměnou za kibi-dango. Společně pokračovali v cestě a potkali opici a poté bažanta, kteří se také přidali k jejich výpravě poté, co dostali kibi-dango.

Když dorazili k ostrovu démonů, Momotaro a jeho noví přátelé – pes, opice a bažant – čelili mnoha výzvám a překážkám. Bojovali s odvahou a důvtipem, překonávali pasti a nakonec se dostali do pevnosti démonů.

Tam se Momotaro a jeho přátelé postavili nejstrašnějším démonům v posledním rozhodujícím boji. Díky své odvaze, síle a pomoci svých věrných přátel Momotaro démony porazil, osvobodil zajaté lidi a vrátil ukradené poklady.

Momotaro se vrátil do své vesnice jako hrdina. Byl vřele přivítán a oslavován jako ochránce. Starý muž a jeho žena byli hrdí na svého syna, který přinesl mír a štěstí nejen jim, ale celému okolí.

A tak Momotaro a jeho příběh byl připomínán a vyprávěn po generace jako symbol odvahy, síly a laskavosti. Momotaro, Chlapec z Broskve, se stal jednou z nejmilovanějších postav japonských lidových pohádek.


Vydáno

V pohádce je: